Mám "dieťa"

Autor: Marcela Bagínová | 8.3.2011 o 16:51 | (upravené 8.3.2011 o 17:02) Karma článku: 10,14 | Prečítané:  1804x

je iné ako tie ostané. Nemá nohy, ani ruky a predsa chodí. Nemá ani ústa a netreba ho ani kŕmiť a predsa rozpráva. Už viete čo to je?

 

A nie iba jedno. V jeden piatok /myslím že ten v minulom týždni/ sa mi ich narodilo hneď šesť. Každé iné, dorozumievajúce sa písmenami, obrázkami ale aj životom.

Pre tých, ktorí ešte hľadajú odpoveď na otázku, o akých „deťoch" to píšem, prezrádzam, že píšem o knihách, ktoré sú určené pre deti a ich rodičov, alebo pre rodičov a ich deti?

Je to šesť malých knižiek, v ktorých anjel RiSKKNA10069.jpgško pomáha deťom  poznávať farby, písmená i zvieratká. Deti sa učia počítať, poznávajú svet a  listujú si v kalendári.

Anjel vo svojich knihách povzbudzuje deti k radosti, k poslušnosti, chváli ich, ak sa rozdelia a učí ich vnímať krásu vôkol seba.

Tieto knihy sú pre mňa zvlášť vzácne, pretože Anjel Riško, nie je iba vymyslenou postavou, ale skutočným chlapcom, ktorý zasiahol do života mnohých.

Bolo to pred niekoľkými rokmi, keď som učila v materskej škole v Michalovciach. Náš kamarát Riško dostal zákernú chorobu menom. „rakovina".  Spolu s deťmi sme modlili za jeho zdravie. Keď bol v nemocnici, kreslili sme mu obrázky a často sme sa jeho rodičov pýtali, ako sa má?

Riško víťazil i prehrával. Bol malým hrdinom, ktorý mne osobne a mnohým iným, dával do života veľa sily. Spomínam si na chvíľu, keď sa ma spýtal: „Vieš prečo mám rakovinu ja a nie ty?" Odpoveď by som v tej chvíli nenašla v žiadnej encyklopédii. No on ju vedel. Nepotreboval ju počuť odo mňa. „Je to preto, že ty by si to nezvládla. To mňa si teraz Boh vyvolil, aby som bol jeho vojakom. A dá mi silu aby som bojoval v jeho armáde."

 

Čas však plynul a on túžil odísť „Domov." - jeho život sa tu na zemi skončil. No nie jeho prítomnosť. Je tu a ochraňuje nás. Stále ostáva s nami so svojim odkazom: „Nesmúťte. Dobro zvíťazilo v mojom srdiečku, a aj keď sa vám slza ligoce na viečku, ja svoju malú ruku v Ježišovej mám, lásku a pokoj na zem posielam."

Richardovu rakovinu by som nezvládla a musela som ho ako mnohí iní nechať odísť.

Po večeroch som cítila ako mi diktuje písmená a schvaľuje slová, ktoré mám dať na papier. Ako sa z nášho „virtuálneho", či „modlitbového" rozhovoru rodia nové príbehy, ktoré v týchto dňoch dostali šaty knihy....

Som si istá, že každé dieťa, ktoré ich bude čítať, dostane nového anjela, menom Riško. Jeho príhovor je tu, na dosah ruky....

Tieto  moje deti si môžete objednať na adrese :www.ikarmel.sk , alebo u mňa, ak ich chcete s podpisom...

Mimochodom. S knihami sa znova rodí nový život. V týchto dňoch ho vítajú Riškovi rodičia v podobe ďalšieho dieťaťa. Nie je  to ďalší zázrak?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Ministra SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta, problémom sú stíhačky

Modernizáciu slovenského letectva chce minister odložiť.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?